GOLDWASSER ORIGINAL DANZIGER LIKIER ZIOŁOWY 0,5L 40%

115,00 zł
SKU
WASS002
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Najstarszy likier na świecie

GOLDWASSER ORIGINAL DANZIGER LIKIER ZIOŁOWY. Alkohol ten to król wśród likierów, a to za sprawą tego, że zawiera w sobie drobinki złota, które nadają mu tego właśnie miana. Goldwasser posiada bez wątpienia niesamowity smak oraz moc uzdrawiania dzięki prawdziwemu złotu, które pobłyskuje pięknie, umieszczone w pełnej klasy butelce. GOLDWASSER ORIGINAL DANZIGER LIKIER ZIOŁOWY to oryginalny likier ziołowy, który jest kompozycją ziół i korzeni takich jak kolendra, kardamon, macierzanka, cynamon, jałowiec, lawenda, anyż i goździki. Pierwsza wzmianka o tym szlachetnym alkoholu pojawiła się już w roku 1598, kiedy to holender, A. Vermorellen stworzył ten znany obecnie na całym świecie alkohol, jako jeden z najstarszych, istniejących likierów.

Alkohol z drobinkami prawdziwego złota

GOLDWASSER ORIGINAL DANZIGER LIKIER ZIOŁOWY został stworzony przez Ambrożego Vermollen'a - XVI-wiecznego, holenderskiego emigranta, który to osiedlając się w Gdańsku zajął się produkcją kardamonowego likieru według własnej, autorskiej receptury. Kiedy to w 1598 roku uzyskał on obywatelstwo, założył w Gdańsku fabrykę likierów pod nazwą „Der Lachs", co w wolnym tłumaczeniu oznaczało po prostu "Losoś". Nazwa ta wzięła się od królewskiej ryby, uważanej za symbol szczęścia i dobrobytu.

Receptura owiana wielką tajemnicą

Ten doskonałej jakości likier z drobinkami 22-karatowego złota cieszył się zasłużoną renomą, zdobywając tytuł „Likiera królów", czyli „Król wśród likierów". Trafiał on na stoły najznamienitszych wówczas postaci. Już w 1767 roku dostarczany był również na dwór Katarzyny Wielkiej. Co do samej receptury likieru, przekazywana była ona z pokolenia na pokolenie, a obecnie jej właścicielem stał się graf von Hardenberg, który to jest właścicielem fabryki likierów w Niemczech. Wszystkie składniki GOLDWASSER ORIGINAL DANZIGER LIKIER ZIOŁOWY, jego proporcje, kolejność dodawania poszczególnych składników i sposób ich łączenia po dzień dzisiejszy owiane są tajemnicą. Jest to bez wątpienia alkohol najwyższej klasy, który niesie ze sobą czarującą magię i doskonały smak.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Likier Ziołowy
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,5L
Producent ORYGINAL DANZIGER GOLDWASSER 1598 LIGUEUR
Kraj Holandia
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:GOLDWASSER ORIGINAL DANZIGER LIKIER ZIOŁOWY 0,5L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.