FERNET BRANCA LIKIER ZIOŁOWY 0,7L 35%

115,00 zł
SKU
BRANCA001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

FERNET BRANCA LIKIER ZIOŁOWY. Trunek tego rodzaju jest w różnych miejscach na świecie znany pod różnymi nazwami. Likier ziołowy, gorzka wódka, bitter, amaro – wszystko to określenia na napój w typie digestiff. Pity w niewielkich ilościach po posiłku ułatwia trawienie.

Ten konkretny likier ziołowy ma niezwykłą historię. Jego receptura powstała w połowie XIX wieku we Włoszech, konkretnie w Mediolanie. Twórczynią przepisu była Maria Scala, która opracowała mieszankę ziół jako lekarstwo. Wkrótce wyszła za mąż i nowe nazwisko – Branca – dało nazwę produktowi. Od tamtego czasu Fernet Branca jest produkowany nieprzerwanie przez tę samą rodzinną firmę.

Niezwykła mieszanka ziół i przypraw

Co istotne, dokładna receptura pozostaje tajemnicą. Wiemy na pewno zaledwie o kilkunastu składnikach spośród ponad czterdziestu. Wśród ziół, roślin i przypraw, które składają się na ten aromatyczny napój, wyczuwalne są z całą pewnością: kardamon, szafran, rumianek, mirra, rabarbar, aloes.

Bazą jest destylat z winogron, który dodatkowo wydobywa poszczególne nuty zapachowe i smakowe. Całość ma ciemnobrązowy kolor, ale nie za sprawą połączenia składników – likier jest koloryzowany karmelem.

Ziołowa kropka nad i

Fernet Branca to trunek idealny po posiłku – zgodnie z powodem, dla którego został stworzony, ma ułatwiać trawienie. Intensywny smak i moc alkoholu wyczuwalne są już w niewielkiej porcji. To likier, który po pysznym, nawet dość obfitym obiedzie, będzie przysłowiową kropką nad i. Można serwować go w temperaturze pokojowej lub na lodzie. Świetnie smakuje z czarną kawą.

W niektórych miejscach na świecie zyskał wyjątkowe uznanie i popularność. Jest ceniony i lubiany w obu Amerykach, szczególnie zaś w Argentynie. Do tego stopnia zresztą, że często jest brany za tamtejszy trunek narodowy.

Likier ziołowy jako składnik koktajlu

Oczywiście, zostały również opracowane znakomite drinki z wykorzystaniem tej gorzkiej wódki. Najprostszy z nich to mieszanka Fernet, cola i lód – w tej postaci jest z kolei niezwykle lubiany w jednym konkretnym mieście – San Francisco w USA.

Fernet Branca to propozycja dla miłośników mocniejszych, smakowych alkoholi, koniecznie dla tych, którzy lubią intensywne nalewki czy wermuty. Ale również dla wszystkich, którzy chcą w koktajlach wykorzystywać nieoczywiste smaki i tworzyć wyjątkowe kompozycje.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Likier Ziołowy
Zawartość alkoholu 35%
Pojemność 0,7L
Producent FERNET BRANCA
Kraj Włochy
Identyfikator 8004400001249
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:FERNET BRANCA LIKIER ZIOŁOWY 0,7L 35%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.