EL JIMADOR BLANCO TEQUILA 0,7L 38%

EL JIMADOR BLANCO TEQUILA 0,7L 38%

HERRADURA ANEJO TEQUILA 0,7L 40%

HERRADURA ANEJO TEQUILA 0,7L 40%

EL JIMADOR REPOSADO TEQUILA 0,7L 38%

115,00 zł
SKU
ELJIM002

EL JIMADOR REPOSADO TEQUILA. Złoty trunek, który powstaje ze zbieranej ręcznie agawy odmiany Weber. Naturalnie fermentowana, podwójnie destylowana, jest podstawą alkoholu, który rozgrzewa podniebienie i serce. Czasami, zbierając agawę, warto poczekać jeszcze jeden dzień. Eksperci El Jimador wiedzą o tym, czekają; podchodzą do swojej pracy z niezwykłą cierpliwością, znawstwem i pasją. To dlatego każda kropla tej złotej tequili smakuje tak wspaniale, przygotowywana jest z myślą o finalnym efekcie. A ten – musi być doskonały.

Tequila krok po kroku

Producent El Jimador Reposado Tequila szczyci się tym, że cały proces – od wysiewu i zbioru agawy, aż po butelkowanie, odbywa się w jednej firmie. To pozwala zachować całkowitą kontrolę nad jakością alkoholu. Kulisy produkcji tequili El Jimador w pewnym sensie zbliżone są do produkcji takich i podobnych alkoholi, ale to niuanse sprawiają, że osiągany jest konkretny, wyjątkowy smak.

Złoty trunek El Jimador

Co ciekawe, fermentacja agawy, z której powstaje El Jimador Reposado odbywa się w zbiornikach ustawionych na świeżym powietrzu. W zależności od tego, kiedy alkohol nazywany tequilą zostanie zabutelkowany, osiąga odpowiedni smak i kolor.

Odmiana zwana Reposado leżakowana jest przez dwa miesiące w beczkach wykonanych z amerykańskiego dębu. Stąd jej piękny, złocisty kolor. To również ta kilkudziesięciodniowa sjesta sprawia, że pojawiają się nowe, charakterystyczne aromaty – otwierająca wanilia, prażone drewno, owoce, przyprawy. Smakuje owocowo z wyraźnymi akcentami orzechów laskowych, ma długi, bogaty w korzenne niuanse finisz.

Wyjątkowa i nagradzana tequila

Trunek zdobył podwójny złoty medal w czasie San Francisco World Spirits Competition w 2012 roku, ale od 2010 roku został nagrodzony już 25 razy w różnego typu plebiscytach i branżowych konkursach.

To tequila chętnie pita w shotach z uwagi na swój gładki, bogaty smak. Polecana również jako baza do drinków.

Warto wspomnieć także o butelce – wyjątkowa, bardzo oryginalna, o podstawie w kształcie kwadratu, wykonana z idealnie przeźroczystego szkła, z tłoczeniami – jest przyjemnym estetycznym akcentem obcowania z tequilą El Jimador Reposado.

Więcej informacji
Rodzaj Tequila 100% Agave
Zawartość alkoholu 38%
Pojemność 0,7L
Producent EL JIMADOR TEQUILA
Kraj Meksyk
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:EL JIMADOR REPOSADO TEQUILA 0,7L 38%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.