DRAMBUIE LIKIER 0,7L 40%

155,00 zł
SKU
DRAM001
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

DRAMBUIE LIKIER to niesamowity trunek na bazie szkockich whisky, z dodatkiem miodu wrzosowego oraz wyciągu ziołowego. Nazwa, choć nie przywodzi na myśl niczego konkretnego, jest bezpośrednim nawiązaniem do wyrażenia w tradycyjnym szkockim języku gealick i oznacza mniej więcej „napój, który zadowala”. Nic dodać, nic ująć. Drambuie to trunek wyjątkowy w smaku i charakterze.

Coś szkockiego, coś innego

Choć Szkocja nie kojarzy się z likierami, raczej z mocniejszymi alkoholami, jej mieszkańcy nie poprzestali na produkowaniu whisky. Czy może raczej – nie spoczęli na laurach i postarali się, aby ich wyjątkowe produkty dostępne były w różnych odsłonach. Jednym z doskonałych przykładów jest likier Drambuie pochodzi w przepięknej, wysuniętej na północ wyspy Skye. To miejsce słynie między innymi z zamków, wrzosowisk czy słynnego jeziora Loch Ness i rzekomo mieszkającego tam potwora Nessie. Na Skye produkowane są również słynne szkockie alkohole o wysokim woltażu i – jak się okazuje – również te nieco słabsze, ale nadal doskonałe w smaku.

Unikatowy smak

Jak w przypadku wielu unikatowych mieszanek ziół i przypraw, również dokładny skład i proporcje składników Drambuie pozostają ściśle strzeżoną tajemnicą producenta. Nazwa została zastrzeżona jeszcze w XIX wieku. I choć współcześnie likier Drambuie produkowany jest w okolicach Edynburga, zachował swój charakter.

Producent nie poprzestaje na swojej stronie internetowej na informowaniu o pochodzeniu i historii alkoholu. Wspiera smakoszy licznymi przepisami na najróżniejsze drinki, również te będące połączeniem likieru z kawą czy mlekiem. Proste i te nieco bardziej złożone receptury mogą okazać się pomysłem na konkretne drinki lub punktem wyjścia, inspiracją do tworzenia własnych koktajli z wykorzystaniem Drambuie.

Mocny akcent do koktajli

Likier wyróżnia się jasnym złotym kolorem oraz aromatem kwiatowym z mieszanką ziół i akcentami miodu.

W jego skład wchodzi nie tylko oryginalna szkocka whisky, ale też lokalny miód wrzosowy oraz mieszanka ziół i przypraw, między innymi szafran i gałka muszkatołowa. Co ważne, wśród trunków w typie likierów to zdecydowanie propozycja o wyższej zawartości alkoholu. Drambuie ma bowiem aż 40%. W tym kontekście ciakawostką może być fakt, że jednym z popularniejszych połączeń w koktajlach jest proporcja pół na pół ze szkocką whisky.

 

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Likier Na Bazie Whisky
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent DRAMBUIE A TASTE OF THE EXTRAORDINARY
Kraj Szkocja
Identyfikator 5010391100703
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:DRAMBUIE LIKIER 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.