DEWAZAKURA SPARKLING TOBIROKU SAKE 0,72L 15%

210,00 zł
SKU
DEWAZA006
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Sake z bąbelkami

DEWAZAKURA SPARKLING TOBIROKU SAKE. Wysokiej jakości niefiltrowane sake. Na kształt przypominający szampana jakości „Brut". Wyczujemy w niej owoce takie jak młoda truskawka, persymona czy też azjatycka gruszka jabłkowa. DEWAZAKURA SPARKLING TOBIROKU SAKE jest mętne, niezwykłe i zachwyci z pewnością każdego, kto kocha Japonię. Co ciekawe, w tej właśnie sake pojawiają się delikatne bąbelki, które powstają podczas naturalnych procesów zachodzących podczas jej fermentacji.

Do dań głównych i do deserów

DEWAZAKURA SPARKLING TOBIROKU SAKE produkowana jest z wysokiej jakości ryżu odmiany Yamada Nishiki. Trunek ten charakteryzuje się delikatną słodyczą przełamaną wytrawną nutą. Kosztując sake DEWAZAKURA SPARKLING TOBIROKU wyczujemy w niej nie tylko posmak owoców, ale również jogurtu, dzięki czemu świetnie sprawdza się ona jako dodatek zarówno do dań głównych, jak i deserów. Pięknie prezentująca się butelka w charakterze kraju Kwitnącej Wiśni sprawia, że ten rodzaj sake to również doskonały pomysł na prezent.

Historia prawdziwa

Historia sake jest ściśle związana z historia samej Japonii. Istnieje wiele teorii na temat tego, gdzie i jak powstało pierwsze sake, nie mniej jednak ta najbardziej prawdopodobna historia wskazuje na południowo-zachodnią Japonię. Najstarsze sake powstawało kiedyś jako dar dla Bogów. Co więcej, sake bywa porównywane do wina i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zarówno jedno, jak i drugie występuje w wersji słodkiej i wytrawnej. Aby sake było jak najlepszej jakości, usuwa się wierzchnią powierzchnię z ziaren ryżu nawet do 80 procent, by smak sake był bardziej wyrazisty. Tak robi na przykład jeden z najbardziej ekskluzywnych producentów sake.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Sparkling nigori ginjo Sake
Zawartość alkoholu 15%
Pojemność 0,72L
Producent DEWAZAKURA SHUZOJO
Kraj Japonia
Identyfikator 4972009001882
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:DEWAZAKURA SPARKLING TOBIROKU SAKE 0,72L 15%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.