DALMORE KING ALEXANDER III WHISKY 0,7L 40%

1 495,00 zł
SKU
WWM05
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Królewski alkohol dla koneserów najwyższej jakości trunków

DALMORE KING ALEXANDER III WHISKY. King Alexander III to niezwykła propozycja nawet jak na standardy Dalmore'a. Już w latach 70-tych Richard Peterson, który to był znakomitym master blenderem Whyte&Mackay, rozpoczął eksperymenty ze starzeniem destylatów w różnych typach drewna. Były to beczki po francuskim Cabernet Sauvignon, portugalskiej Maderze i Porto, sycylijskiej Marsali, hiszpańskiej Sharry i bourbonie z Kentucky. Celem mistrza była kreacja unikatowej whisky powstałej z połączenia tak starzonych destylatów. I tak właśnie w roku 2008 narodził się Dalmore King III, single malt, do którego to kreacji wykorzystano aż sześć różnych typów beczek pochodzących z pięciu krajów! Nic zatem dziwnego, że whisky ta zdobyła tak wiele wyróżnień i medali, w tym złoty medal podczas International Wine & Spirits Competition w 2019 roku!

DALMORE KING ALEXANDER III WHISKY - Whisky z historią

Ten doskonałej jakości alkohol, ważony z najstaranniejszą dokładnością, ma swoją historię zapisaną już w 1263 roku. Wtedy to właśnie, podczas polowania, króla Aleksandra III uratował przed szarżującym na niego jeleniem myśliwy Collin Fitzgerald. W podziękowaniu za uratowanie życia król ofiarował Collinowi ziemię Kintali oraz pozwolił używać mu swojego herbu, co było ogromnym wyróżnieniem. Jak się później okazało, Fitzgerald był protoplastą klanu Mackenzie, a herb z rogów jelenia stał się dumnym godłem destylarni Dalmore. King Alexander III whisky to trunek, który tworzony jest z wielką pasją i zaangażowaniem. Przez pierwsze 15 lat leżakuje on bowiem w beczkach z białego dębu amerykańskiego. Dopiero po tym okresie zaczyna się prawdziwa magia tworzenia alkoholu najznakomitszej klasy. Whisky zostaje podzielona na 6 partii. Pierwsza z nich ląduje na 3 do 5 lat w beczce po Porto, druga na taki sam okres trafia do beczki po Maderze, trzecia część spędza 3 lata w beczce po Marsali, czwarta trafia na 18 miesięcy do beczki po Cabernet Sauvignon, piąta leżakuje od 3 do 5 lat w beczce po bourbonie, a szósta spędza 3 lata w beczce po Sherry Matusalem. Iście piekielna kompozycja!

DALMORE KING ALEXANDER III WHISKY - Wyśmienita kompozycja smakowa

Dalmore King Alexander III whisky single malt charakteryzuje się słodkim aromatem pieczonego jabłka, migdałów, suszonych śliwek, wanilii, moreli, cynamonu i skórki pomarańczy. Jej bardzo bogaty smak przewija nuty śliwek, rodzynek, jagód i miodu, a to wszystko zostaje okraszone nutami wiśni. To bogactwo smaku i zapachu nie wymaga dodatkowej oprawy, najlepiej zatem spożywać ten alkohol solo, jedynie z dodatkiem kostek lodu.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent DALMORE DISTILLERY
Kraj Szkocja
Identyfikator 5013967005044
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:DALMORE KING ALEXANDER III WHISKY 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.