COLLECTION 1508 PÁLAVA 0,75L

82,99 zł
SKU
MZB30
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

COLLECTION 1508 PÁLAVA. Białe, półsłodkie wino pochodzące z czeskich upraw na Morawach. To kolejna dostępna w Polsce propozycja znakomitego producenta, który jest uznawany przez naszych południowych sąsiadów za jednego z najciekawszych na tamtejszym rynku.

Czeskie specjały winiarskie

Marka Zámecké Vinařství Bzenec samodzielnie dba o ponad 540 hektarów upraw winorośli zlokalizowanych w różnych miejscach kraju. W swojej ofercie mają już kilka kolekcji, w każdej kolekcji po kilka lub kilkanaście różnorodnych trunków. Ich wina są nagradzane, ale przede wszystkim – cenione w kraju i poza nim. Collection 1508 uznana została jednocześnie za lekką i bardzo uniwersalną, dzięki czemu wina te trafiły do grupy przygotowanych specjalnie na potrzeby gastronomii. Zróżnicowane, będące efektem pracy z różnymi szczepami, wina spod znaku Zámecké Vinařství Bzenec stanowią znakomitą propozycję, aby zacząć poznawać tamtejszy rynek.

Znakomite półsłodkie czeskie wino

Wina z serii Collection 1508 są znakomicie zaplanowane od początku do końca, włączając w to opakowania. Wysmukłe butelki z zielonego szkła, proste, czytelne etykiety – to wszystko zapewnia nie tylko spójność w ramach kolekcji, ale też nutę elegancji. Dzięki temu doznania towarzyszące obcowaniu z czeskim winem firmy Zámecké Vinařství Bzenec są kompletne.

Pięknie prezentuje się także rozlane do kieliszków – ma jasny, słomkowożółty kolor ze złotymi tonami. Należy bezwzględnie schłodzić je przed podaniem, optymalnie do temperatury 10-12 stopni. Już od pierwszej chwili rozwija zapach kwitnącego bzu i suszonych rodzynek – słodki, krągły. Równie bogate jest w smaku, w ustach pojawiają się miodowe i owocowe niuanse. Finisz przyjemny, z jeszcze jednym akcentem – posmakiem moreli.

Posmakuj w czeskich trunkach

Ciekawe czeskie wina stanowią alternatywę dla popularnych trunków z zachodu i południa Europy. Cieszy fakt, że coraz częściej dostępne są również w Polsce. Okazuje się bowiem, że tak samo, jak chwalimy czeskie piwo, możemy teraz docenić również inne produkty alkoholowe zza naszej południowej granicy. Pálava przypadnie do gustu osobom, które lubią wina słodsze, aromatyczne, kojarzące się z letnim popołudniem.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Półsłodkie
Szczep pálava
Pojemność 0,75L
Region Morawy
Producent ZÁMECKÉ VINAŘSTVI BZENEC
Kraj Czechy
Temperatura podawania 10–12°C
Identyfikator 8595653102529
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:COLLECTION 1508 PÁLAVA 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.