CLYNELISH 14YO WHISKY 0,7L 46%

275,00 zł
SKU
CLY002
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Doskonała jakość alkoholu i przystępna cena

CLYNELISH 14YO WHISKY. Jest to whisky single malt, która zdecydowanie zasługuje na uwagę wśród tej klasy alkoholi. Pochodzi ze znanego, szkockiego regionu Highlands. To alkohol pełen cytrusowych nut z pikanterią dębu i słodkim akcentem miodowym doprawionym lekką dymnością. CLYNELISH 14YO WHISKY to ciekawa propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem alkoholu, jakim jest whisky. Trunek ten bowiem przedstawia doskonałą jakość alkoholu w stosunku do swojej ceny. To, co również godne uwagi, to elegancka butelka, która pięknie ozdobi każdą domową kolekcję alkoholi.

 Historia nie taka prosta

Destylarnia Clynelish została zbudowana w 1968 roku. Jest to nowa destylarnia, poprzednia, która nosiła tę samą nazwę, jest ulokowana naprzeciwko nowej, a nazwa jej została zmieniona na Brora. Brora została założona już w 1819 roku, przejmując swoją nazwę od nazwy miasta, w której powstała. Co interesujące, nowy budynek jest około trzech razy większy od starego! Brora od 1969 roku używana była do produkcji whisky torfowej. Natomiast w roku 1983 została niestety zamknięta. Co do nowo powstałej destylarni, ta od 1990 roku produkuje whisky przeznaczoną głównie do blendów, aż do czasu wydania czternastoletniego trunku o nazwie „Flora i Fauna". W 2005 roku Clynelish została dołączona do portfolio "Classic malt selection" autorstwa Diego, tuż obok takich rodzajów whisky jak Coal Ila, Glen Od czy Royal Lochnagar.

Gorzelnia z możliwością zwiedzania

Nowa destylarnia znajduje się w tej części regionu Highland, która zwana jest Sutherland. Osoby podróżujące spoza Szkocji mogą dostać się tam z lotniska w Glasgow czy też Edinburgh. Nie mniej jednak dotarcie do samej destylarni może okazać się bardziej wymagające. To, co atrakcyjne dla turystów i koneserów ehisky to fakt, że gorzelnia oferuje możliwość zwiedzania zakładu. Mimo niełatwego dojazdu warto odwiedzić to miejsce, zwłaszcza przez wzgląd na tradycyjne, szkockie krajobrazy, które są tam niesamowicie piękne.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Wiek 14
Zawartość alkoholu 46%
Pojemność 0,7L
Producent CLYNELISH
Kraj Szkocja
Identyfikator 5000281016535
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:CLYNELISH 14YO WHISKY 0,7L 46%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.