CINZANO PROSECCO D.O.C. 0,75L 11%

52,99 zł
SKU
CINZA006
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

CINZANO PROSECCO D.O.C. Choć tradycja Prosecco sięga bardzo daleko, to szczególnie na ostatnie dziesięciolecie przypada jego zwiększona popularność. Prosecco – wino musujące uznanej na całym świecie włoskiej marki to trunek dla smakoszy i dla tych, którzy chcieliby tego rodzaju alkoholu spróbować po raz pierwszy.

Włoska tradycja Prosecco

Historia Cinzano zaczęła się 1757 roku. Początkowo dwaj bracia noszący nazwisko, które dało nazwę tej rozpoznawalnej dziś na całym świecie marce, produkowali w Turynie wyśmienity wermut. Wina aromatyzowane okazały się początkiem wspaniałej drogi, a oferta rozszerzona o wina musujące – przyniosła jeszcze większą rozpoznawalność poza granicami rodzinnej Italii. Warto wspomnieć, że Prosecco to produkt obwarowany ograniczeniami geograficznymi – może być produkowany i oznaczany w ten sposób jedynie we Włoszech z określonego szczepu. Jego nazwę, aby uniknąć pomyłek z określeniem regionu, zmieniono kilkanaście lat temu i aktualnie szczep nazywany jest Grela.

Prosecco – popularne i uwielbiane

Prosecco wydaje się dziś alkoholem tak popularnym, że pozornie nie wymaga opisywania i przedstawiania. Warto jednak opowiedzieć, co kryje się w butelkach od Cinzano. To produkt powstający z kilku znakomitych włoskich szczepów: Chardonnay, Glera i Pinot Bianco.

Prosecco od Cinzano

Młode wino musujące – białe, wytrawne. Aromatyczne, wyraziste, z przyjemną pienistością. Zawartość alkoholu jest charakterystyczna dla trunków w tym segmencie – 11%. Prosecco znakomicie smakuje jako samodzielny alkohol, ale jest również często wykorzystywane do koktajli – od bardzo prostych, jak ten łączący prosecco z sokiem pomarańczowym, aż po mieszanki z innymi alkoholami i lodem. Podawane do posiłków będzie pasowało do dań głównych, białego mięsa i warzyw.

Wybierz znakomite w smaku Prosecco Cinzano. Jeśli lubisz wino musijące, zwróć uwagę na inne propozycje tej marki dostępne w naszej ofercie. Aromatyczne wino musujące – zarówno słodkie, jak i wytrawne, to dobry sposób, aby uczcić wyjątkowość chwili, ale również żeby podkreślić smak różnych potraw. Dobieraj smaki i aromaty stosownie do okazji.

A może interesuje Cię inny szampan Prosecco? Mamy go dużo w swojej ofercie! Przeczytaj wpis na naszym blogu i dowiedz się więcej na jego temat.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Musujące Białe Wytrawne
Zawartość alkoholu 11%
Szczep chardonnay, glera, pinot bianco
Pojemność 0,75L
Producent CINZANO
Kraj Włochy
Identyfikator 8000020005285
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:CINZANO PROSECCO D.O.C. 0,75L 11%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.