CHARTREUSE VERTE GREEN LIKIER ZIOŁOWY 0,7L 55%

199,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny
SKU
CHART002
Opis

CHARTREUSE VERTE GREEN LIKIER ZIOŁOWY to jedyny na świecie likier o całkowicie naturalnym zielonym kolorze. Jest mocny i wyjątkowy. Tylko dwaj mnisi Chartreuse znają dokładny skład, czyli aż 130 roślin stosowanych do jego wyrobu. Również tylko oni wiedzą wszystko o procesie: jak połączyć składniki i jak przygotować destylat do tego słynnego na całym świecie likieru. 

Tajemna receptura

Receptura, na podstawie której jest wciąż wytwarzany we Francji, liczy sobie już ponad cztery stulecia. Nie bez powodu interesujący zielony kolor likieru do tej pory pozostał tajemnicą. Trzeba macerować wyjątkowe składniki, aby osiągnąć pożądany efekt. Cały proces nadzorowany jest właśnie przez dwie osoby. Dodaje to temu trunkowi atmosfery niezwykłej tajemnicy, a i bez tego, biorąc pod uwagę jedynie wygląd, aromat i smak, wydaje się wystarczająco wyjątkowy.

Elegancka tradycja

Wyróżnia go również wysoka jak na likier zawartość alkoholu. Jak wszystkie ziołowe napitki, pomyślany jest jako naturalny środek wspomagający trawienie. Sprawdza się nawet po obfitych posiłkach. Jest to zatem tak zwany digestif – ziołowy trunek pity w niewielkich, symbolicznych ilościach właśnie po obiedzie czy kolacji. Intensywny, ale zbalansowany smak oraz właściwości używanych w likierach tego typu ziół są elegancką kropką nad i w czasie wystawnego obiadu czy proszonej kolacji.

Jak serwować likier ziołowy

Zaleca się picie Chartreuse Verte Green w wersji mocno schłodzonej, a nawet z kostkami lodu. Niska temperatura sprawi, że smak będzie się rozlewał po podniebieniu powoli. Długi, pełny finisz pozwoli cieszyć się wszystkimi niuansami, które trunek zawdzięcza bogatemu i z pewnością niezwykle różnorodnemu składowi. Z uwagi na jego moc i ziołowy charakter, będzie też świetnym składnikiem drinków – od tych prostych, dwu-, trzyskładnikowych koktajli, aż po stosunkowo skomplikowane przepisy.

To alkohol elegancki, oparty na tradycji, z piękną, kilkuwiekową historią. Będzie doskonałym prezentem dla osoby, która ceni wyjątkowe smaki, charakterne połączenia i docenia ciekawostki związane z trunkami. Wytworna butelka i znakomicie skomponowana z całością etykieta dopełniają wyjątkowości Chartreuse Verte Green.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Likier Ziołowy
Zawartość alkoholu 55%
Pojemność 0,7L
Producent PARLES PERES CHARTREUX
Kraj Francja
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:CHARTREUSE VERTE GREEN LIKIER ZIOŁOWY 0,7L 55%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.