Brandy Francja

Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 16

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 1-12 z 16

Strona
na stronę

Spróbuj, jak smakuje francuska brandy i rozbudź w sobie ochotę na celebrowanie z najlepszym alkoholem!

Za francuskim brandy z całą pewnością przemawia popularność i renoma, jaką zdołało zyskać przez wieki. O armaniakach i koniakach słyszał dziś każdy, toteż sama świadomość spotkania z otaczanym kultem napitkiem potrafi wywołać atmosferę szyku oraz ekskluzywności.

To także okoliczność, która sprawia, że wytwory z południowo-zachodniej Francji sprawdzą się jako podarek dla ważnej w naszym życiu osoby – szczególnie, gdy ta pozostaje miłośniczką szlachetnych napitków. Jeśli zaś chodzi o profil smakowy oraz bukiet zapachów, kupione zawczasu francuskie brandy staną się wyczekiwanym urozmaiceniem długich zimowych wieczorów, kiedy nuty owocowe rozbudzą w nas wiosenną energię i - co równie ważne - poprawią trawienie po obfitej kolacji.

Naturalnie półka francuska w naszym internetowym dziale z brandy jest na tyle pojemna, że znalazły się na niej propozycje zarówno dla klientów o wyższych wymaganiach względem mocnego alkoholu, jak i dla tych stawiających pierwsze kroki w kierunku poznawania plejady prestiżowych trunków świata. Niezależnie zatem, jak zasobnym budżetem dysponujesz, w sklepie FORFITER exclusive czeka na Ciebie uznana francuska brandy, której butelka na pewno rozbudzi apetyt na więcej. Nie czekaj dłużej i z komfortu domu przejrzyj nasz wyjątkowy w krajowej skali, wysokoprocentowy, luksusowy asortyment.

Brandy francuskie sklep

Brandy to rodzaj destylowanego napoju alkoholowego wytwarzanego z wina. Brandy zazwyczaj zawiera 35-60% objętości alkoholu (ABV) i jest spożywana bez dodawania wody lub innych mikserów. Słowo brandy pochodzi z języka holenderskiego, od holenderskiego słowa „brandewijn” i oznacza „spalone wino”. Pierwotnie brandy zostało stworzone jako sposób na dłuższe przechowywanie wina. Brandy jest zazwyczaj destylowana z wina i starzona w dębowych beczkach. Zwykle jest pijany czysto lub z lodem.

W przeszłości brandy wytwarzano głównie z wina w Unii Europejskiej, ale w ostatnich latach jako płyn bazowy stosowano inne napoje owocowe. Na całym świecie produkcja brandy wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat i oczekuje się, że będzie się to utrzymywać w dalszym ciągu.

Brandy to destylowany napój alkoholowy wytwarzany z wina lub sfermentowanego soku owocowego, który jest dwukrotnie destylowany, aby stać się mocnym napojem o 40% objętości alkoholu (80 dowodu amerykańskiego). Proces destylacji usuwa większość wody i część alkoholu, pozostawiając lepką ciecz o wysokiej zawartości cukru, która może być dość słodka w smaku, zwłaszcza po rozcieńczeniu wodą lub lodem.

Brandy francuskie sklep online

Francuska brandy to rodzaj wina destylowanego, który jest wytwarzany z winogron. Zazwyczaj leżakuje w dębowych beczkach przez co najmniej dwa lata. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje francuskiej brandy, a wśród nich:

1804 NAPOLEON BRANDY

ASBACH 3YO BRANDY

ASBACH 8YO BRANDY

ASBACH URALT BRANDY

GRAND CAVALIER

GRAND EMPEREUR VSOP

GRAND EMPEREUR XO BRANDY

GRANDIAL XO

IMPERIAL XII BRANDY

LA FORET VSOP

LA FORET XO

LE CORSE XO

MARQUIS DE VILLARD VSOP

MARQUIS DE VILLARD XO

NAPOLEON LA ROCHE

ST. REMY VSOP BRANDY

ST. REMY XO

Jeśli nie wiesz, co wybrać, poproś nas o pomoc. Chętnie doradzimy i podpowiemy, która z dostępnych u nas brandy będzie dla Ciebie najlepsza. Jesteśmy tu dla Ciebie, służymy swoją wiedzą i doświadczeniem.

Brandy francuskie cena

Brandy to destylowany napój alkoholowy wytwarzany z wina. Jest to zazwyczaj odmiana brandy z winogron, ale może być również zrobiona z innego wina owocowego lub sfermentowanego soku owocowego.

Używanie alkoholu sięga początków pisanej historii. Alkohol powstaje w wyniku fermentacji cukrów, pochodzących głównie ze źródeł bogatych w skrobię, takich jak trzcina cukrowa, winogrona lub inne owoce. Rodzaj alkoholu produkowanego przez te drożdże zależy od rodzaju sfermentowanej żywności. Na przykład piwo rzemieślnicze wytwarza się z jęczmienia lub pszenicy, wino z winogron, a spirytus z różnych owoców, w tym jabłek, gruszek i śliwek.

Napoje alkoholowe istnieją od wieków i nadal są popularne. Piwo istnieje już około 7 tysięcy lat temu, a wino około 6 tysięcy lat temu. Obecnie na całym świecie co roku ponad miliard ludzi pije alkohol.

Jak pić brandy?

Najlepszym sposobem na delektowanie się kieliszkiem brandy jest kieliszek o odpowiednim profilu. Kształt kieliszka skupia aromat i pomaga wyczuć wszystkie subtelne smaki.

Brandy najlepiej podawać w temperaturze pokojowej, więc wyjmij ją z lodówki na 20 minut przed wypiciem. Przed wlaniem brandy upewnij się, że snifter jest czysty i suchy.

Trzymaj szklankę za nóżkę i delikatnie nią zakręć, aby uwolnić aromaty.

Wypij łyk, pozostaw na podniebieniu przez kilka sekund, a następnie wydychaj przez nos lub usta.

W klasyfikacji brandy stosuje się oznaczenia wieku:

AC - leżakująca 2 lata w drewnianych beczkach

VS, "Very Special" lub "***" - leżakująca przynajmniej 3 lata w drewnianych beczkach

VSOP, "Very Special Old Pale" lub "*****" - leżakująca przynajmniej 5 lat w drewnianych beczkach

XO - "Extra Old", leżakująca przynajmniej 10 lat.

Treść jest chroniona prawami autorskimi.