Brandy XO

Ustaw kierunek malejący

Produkty 8

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 8

na stronę

Postaw na nową jakość i szyk z leżakowaną wersją najpopularniejszego wzmacnianego wina - wybierz brandy XO!

Najmłodsza ze składowych alkoholowej mieszanki w wypadku Brandy XO musi mieć za sobą przynajmniej sześć lat leżakowania, co czyni z dzieła blenderów prawdziwy rarytas dla wszystkich przepadających za owocowością i mocą najsłynniejszych winiaków Europy.

Cena proponowana w tym wypadku za butelkę nie będzie zaporą dla żadnego z klientów, bowiem obok nieco bardziej kosztownych marek w asortymencie opatrzonym etykietą XO znajdzie się wiele pozycji, na które chętnie spojrzy każdy, kto musi liczyć się z budżetem.

Jako sklep z doświadczeniem na rynku wielokrotnie spotykamy się również z zamówieniami do celów kulinarnych – nie od dziś wiadomo przecież, że szlachetna brandy stanowi niezrównaną podstawę dla sosów pieczeniowych, zwłaszcza jeśli chcemy odpowiednio uczcić szczególny dzień.

Extra Old to brandy, której możemy zaufać nie tylko w bardziej ekskluzywnym entourage'u i zawodowych spotkaniach, ale także doskonały wybór na wypełnioną koktajlami noc z przyjaciółmi. Tak wszechstronny alkohol zdobędzie serca przystępnym i pełnym smakiem, który świetnie wkomponuje się w każde okoliczności.

Butelkę uznanej w świecie XO zabierzemy więc wszędzie tam, gdzie nie wypada wziąć zwyczajnej i powszechnej w naszej kulturze wódki. Brandy w prezentowanej tu wersji wniesie w codzienność świeżość oraz elegancję, której tak często potrzebujemy.

Brandy XO sklep

XO Brandy to rodzaj alkoholu. Nazwa ta jest inicjałem francuskiego „extra-old”. XO to rodzaj brandy destylowanej z wina. Jest zwykle starzona w małych dębowych beczkach. Brandy XO może być używana na wiele sposobów, takich jak koktajle, gotowanie i nie tylko.

XO to akronim od „extra old”, takie brandy leżakuje przez co najmniej 6 lat w dębowych beczkach. Produkcja brandy XO jest nadzorowana przez rząd francuski, który reguluje wszystkie aspekty produkcji trunku, od zbioru do butelkowania.

Brandy to destylowany napój alkoholowy wytwarzany z wina.

Rodzaje brandy:

Cognac: rodzaj brandy, zwykle wytwarzany z białego wina lub wytłoków winogronowych, produkowany w regionie koniaku we Francji.

Armagnac: rodzaj brandy, zwykle wytwarzany z białego wina lub wytłoków winogronowych, produkowany w regionie Armagnac we Francji.

Calvados: rodzaj brandy, zwykle wytwarzany z cydru jabłkowego lub soku jabłkowego, który został poddany fermentacji i destylacji w celu uzyskania klarownego płynu o silnym smaku.

Brandy gronowa, czyli eau-de-vie de vin, to brandy, która jest destylowana, powstaje z przefermentowanego moszczu z winogron lub zmiażdżonego miąższu oraz skóry winogron.

Brandy z wytłoków winogron, czyli eau-de-vie de marc, to trunek powstały z wytłoków winogron. Jest on wytwarzany ze sfermentowanego miąższu, pestek i innych części winogron pozostających po wyciśnięciu owoców na sok. Brandy tego rodzaju nie zawsze jest poddawana leżakowaniu, z tego względu wyróżnia się jasnożółtym kolorem lub jest całkowicie bezbarwna.

Brandy owocowa, czyli eau-de-vie de fruits, to brandy destylowana z owoców innych niż winogrona, na przykład z owoców takich jak jabłka, śliwki, wiśnie czy morele. Najczęściej taka brandy produkowana jest ze sfermentowanego moszczu owocowego, chociaż niektóre ubogie w cukier owoce, bardziej cierpkie, takie jak maliny, w trakcie produkcji zalewane są neutralnym alkoholem i wraz z nim redestylowane. Większość owocowych brandy leżakuje w stalowych, szklanych lub glinianych zbiornikach, dzięki czemu są one bezbarwne i czyste.

Brandy XO sklep online

Brandy to destylowany napój alkoholowy wytwarzany z wina. Słowo "brandy" wywodzi się z języka holenderskiego "brandewijn" (dosłownie oznaczającego "spalone wino"), który był używany jako ogólny termin dla destylowanych napojów spirytusowych w średniowieczu.

Słowo „brandy” zostało po raz pierwszy użyte w języku angielskim w 1677 roku przez Richarda Carewa w jego książce zatytułowanej „Survey of Cornwall”. Brandy może być zrobiona z winogron, jabłek lub innych owoców i zbóż. Brandy może być także zrobiona z wina gronowego lub jabłkowego. Wytwarza się ją również poprzez fermentację soku owocowego w celu wytworzenia napoju destylowanego o zawartości alkoholu do 40%. Jest to zazwyczaj mieszanka win z różnych regionów i różnych odmian winogron, zwykle leżakowana w drewnianych beczkach lub beczkach.

Zastanawiasz się, co możesz znaleźć w naszym sklepie w kategorii brandy XO? Oferujemy między innymi:

CARLOS I PRIMERO IMPERIAL XO BRANDY

GRAN DUQUE DE ALBA XO

GRAND EMPEREUR XO BRANDY

GRANDIAL XO

LA FORET XO

LE CORSE XO

MARQUIS DE VILLARD XO

MASCARO RARE EGO XO BRANDY

PLISKA XO 10YO

ST. REMY XO

STOCK 84 XO 8YO

Brandy XO cena

Alkohol brandy xo to rodzaj alkoholu, który jest destylowany z wina. Proces destylacji zazwyczaj obejmuje podgrzewanie wina w celu wytworzenia oparów, które są następnie zbierane do rekonstytucji jako brandy.Brandy zazwyczaj zawiera od 35% do 60% objętości alkoholu (ABV). Oferujemy brandy zarówno za kilkaset złotych, jak i kilka tysięcy złotych - zapraszamy do zakupów!

Brandy XO extra

Jak pić brandy? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wlanie pożądanej ilości brandy do szklanki. Możesz wybrać kieliszek do wina lub szklankę. Rodzaj użytego szkła nie ma większego znaczenia, ale najlepiej jest użyć takiego, które jest wąskie i głębokie. Podana w tradycyjnym kieliszku do brandy pozwoli delektować się smakiem.

Następnie należy wypić łyk brandy, zamieszać w ustach, a następnie połknąć jednym haustem. Istnieje wiele różnych sposobów na delektowanie się brandy; niektórzy ludzie lubią brać małe łyki, podczas gdy inni lubią pić wszystko na raz. Od danej osoby zależy, jak chce cieszyć się brandy!

Pliska XO

Pliska XO to esencja słonecznej Bułgarii w kieliszku oraz kompozycja destylatów winnych pochodzących z Great Preslav – regionu o winiarskich tradycjach. Zbalansowany smak Pliska xo wynika z długiego procesu starzenia w niewielkich dębowych beczkach. Wyróżnia się subtelnym aromatem drewna, nuty wanilii, rodzynek i orzecha włoskiego. Doskonale smakuje serwowana z deserami czy kawą.

Zobacz również inne brandy: brandy vsop, brandy pisco, brandy armeńskie, brandy francuskie

Treść jest chroniona prawami autorskimi.