BOWMORE 15YO SHERRY CASK FINISH WHISKY 0,7L 43%

315,00 zł
SKU
BOW008
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

BOWMORE 15YO SHERRY CASK FINISH WHISKY - Smak pełen rodzynek i dymu

BOWMORE 15YO SHERRY CASK FINISH WHISKY. To właśnie ona zastąpiła poprzednią wersję Bowmore 15YO „Darkest". Główną różnicą między tymi dwoma alkoholami jest bliżej niesprecyzowany okres leżakowania BOWMORE 15YO SHERRY CASK FINISH WHISKY w beczkach po Sherry Oloroso. Poprzedniczka leżakowała w tych beczkach przez 3 lata. Alkohol ten to bez wątpienia jeden z najbardziej zbalansowanych produktów Bowmore. To whisky o bogatym, głębokim kolorze i ciepłym, delikatnym finiszu. Jej bogaty smak pełen rodzynek, jak i delikatny, dymny posmak trunku dają dodatkowo wyśmienitą, czekoladową głębię. BOWMORE 15 LETNIA SHERRY CASK FINISH WHISKY została stworzona w beczkach po bourbonie whiskey oraz w tych po Sherry Oloroso. To właśnie dzięki leżakowaniu w nich, alkohol ten nabrał swojego wyjątkowego smaku i aromatu.

BOWMORE 15YO SHERRY CASK FINISH WHISKY - Browarnia jako centrum Islay

Bowmore to najstarsza i jedyna legalna destylarnia na Islay oraz druga jako najstarsza w całej Szkocji. Gorzelnia ta to centralna cecha miasta Bowmore, nie ma zatem problemu z jej znalezieniem. To również jedna z nielicznych gorzelni, która sama słoduje swój jęczmień. Co do samej historii gorzelni, została ona założona w 1779 roku i jest najstarszym zakładem tego typu na wyspie. Miejscowy kupiec John Simpson po uzyskaniu w 1776 roku zgody na budowę domu mieszkalnego i budynków gospodarczych, a następnie po zakończeniu prac budowlanych postanowił trzy lata później wstawić do nich aparaturę destylacyjną. W 1837 roku zakład został kupiony przez Jamesa i Williama Mutterów. James był konsulem Portugalii i Brazylii w Glasgow. Nowi właściciele znacznie rozwinęli produkcję, własnym parowcem sprowadzali na wyspę jęczmień i węgiel, a wywozili stamtąd beczki z whisky. W 1892 roku destylarnia została sprzedana prywatnej spółce zarejestrowanej jako Bowmore Distillery Company.

BOWMORE 15 LETNIA SHERRY CASK FINISH WHISKY - Alkohole najwyższej klasy

Stare edycje Bowmore są obecnie perełkami poszukiwanymi przez kolekcjonerów doskonałych alkoholi. Takim przykładem mogą być edycje Black Bowmore i White Bowmore destylowane w 1964 roku. Ich ceny wzrosły kilkadziesiąt razy i wahają się dzisiaj w okolicach 100-120 tysięcy złotych. Bardziej dostępnymi pozycjami ze starych edycji Bowmora są Claret, butelkowany w 1999 roku czy choćby Bowmore 1991 Port Matured z 2007 roku. Jarosław Urban w swoim Vademecum Whisky umieścił Bowmore w czwórce najlepszych destylarni, a Michael Jackson – jeden z najbardziej cenionych znawców i degustatorów szkockiej whisky – większości z nich dawał noty aż 95 punktów na 100.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Wiek 15
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent BOWMORE
Kraj Szkocja
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BOWMORE 15YO SHERRY CASK FINISH WHISKY 0,7L 43%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.