Pravda - poznaj prawdziwy smak polskiej wódki

Pravda - poznaj prawdziwy smak polskiej wódki

Pravda - historia wódki o prawdziwym smaku

 

Czysta wódka jest wpisana w polską tradycję biesiadowania od wieków. Dąży się do uzyskania krystalicznie czystego smaku i aromatu, by zwiększyć jakość doznań. Alkoholem, który spełni wszelkie te oczekiwania, będzie wódka Pravda.
O wódce można już mówić za czasów panowania Zygmunta II Augusta, kiedy to gościnna szlachta częstowała przybyłych gości między innymi okowitą.

Woda życia, czyli ówczesna wódka, była bardzo popularnym trunkiem. Z czasem wydano dekret, który nadał szlachcie wyłączne prawo do destylacji. Mistrzowie w tym fachu stale dopieszczali swoje metody i receptury, by uzyskać perfekcyjny napitek.
Wódka Pravda opiera się na recepturze powstałej w wieku XVIII, w gorzelni w Horodence w majątku należącym do Potockich, a następnie Czartoryskich.

Gorzelnicy wzięli sobie do serca fakt, dla kogo ten trunek był produkowany, więc przykładali się szczególnie do swojej pracy. W ten sposób powstało sformułowanie "prawdziwej wódki" w stosunku do tak idealnego napitku, jaki powstał w tamtej destylarni.

 

Sprawdź ofertę: Wódka Pravda

 

Pravda - sekrety prawdziwego smaku wódki

 

Aby wódka osiągnęła klasę premium, musi się czymś wyróżniać. Zazwyczaj jest to wyjątkowy aromat i smak. Aby te dwie wartości osiągnęły poziom mistrzowski, produkcja musi być również na wyjątkowo wysokim poziomie.

Chodzi tu oczywiście o wszelkie metody wytwarzania oraz składniki używane do produkcji.
Zacznijmy więc od produktów, które są kluczowe przy powstawaniu tego alkoholu. Wielu twórców wódki na arenie międzynarodowej nie przywiązuje wagi do jakości i rodzaju produktów zbożowych, z których produkuje swój trunek.

Polska wódka wytwarzana jest zazwyczaj z ziemniaków lub z jednorodnych spirytusów zbożowych. Pravda zaś jest produkowana z najwyższej klasy wyselekcjonowanego żyta prosto z Wielkopolski. Liczy się tutaj każde ziarno, dlatego tak dużą wagę przykłada się do wyboru odpowiedniego surowca.
Kolejnym ważnym elementem Pravdy jest woda. Ona tak naprawdę jest bazą tego wspaniałego trunku. Krystalicznie czysta, dowożona na miejsce cysternami woda źródlana prosto z beskidzkich lasów pozwala zachować nieskazitelność alkoholu w późniejszym procesie.

 

Przeczytaj także: 3 Kilos Vodka - alkohol ze złota klasy ultra premium


Sam proces tworzenia jest bardzo skomplikowany. Składa się z 4 bardzo czasochłonnych i wymagających precyzji etapów. Pierwszy z nich to zwykła destylacja, gdzie surowy spirytus dostaje się prosto do miedzianych aparatów destylacyjnych. Tam następuje tajemniczy proces redestylacji, który wyróżnia Pravdę na tle innych wódek. Sprawia, że alkohol staje się równomiernie delikatny. Trzeci etap destylacji polega na silnym oczyszczeniu trunku z wszelkich zanieczyszczeń i metali ciężkich. Ostatni etap to końcowe oczyszczanie, w którego efekcie otrzymujemy idealnie czysty alkohol bez zbędnych aromatów i smaków.
Tak otrzymany spirytus miesza się z krystalicznie czystą wodą. Ten proces również zajmuje dużo czasu i podlega stałej kontroli. Wtedy otrzymujemy wódkę o niebywałym smaku i aromacie, o zawartości alkoholu 40%.
Kolejnym etapem powstawania tej wódki jest wieloetapowa filtracja, do której używa się farmaceutycznego węgla drzewnego z polskiej brzozy. Następnie następuje proces dojrzewania, by później przeprowadzić etap butelkowania. Zanim wódka zostanie wystawiona na sprzedaż, przechodzi przez test degustatorów, którzy oceniają, czy alkohol nadaje się do picia. Tak czasochłonny i precyzyjny proces prowadzi Wódkę Pravdę na półki sklepowe.

 

Pravda - rodzaje prawdziwej wódki

 

Pravda to przede wszystkim krystalicznie czysta wódka. Idealna do picia solo, schłodzona, ale równie dobrze będzie smakować wzbogacona przez różnorakie składniki w koktajlach i drinkach. Pravda to także alkohole smakowe. Zachwycą przede wszystkim damską klientelę, ponieważ mamy tutaj smaki: kokos, espresso, karmel, wiśnia, malina czy brzoskwinia. Każdy znajdzie coś dla siebie spośród takie wyboru alkoholu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą alkoholi Pravda. To niezapomniane przeżycie nie tylko dla konesera, ale także dla amatora alkoholu klasy premium. Kup wódkę Pravda - poznaj prawdziwy smak polskiej wódki.Treść jest chroniona prawami autorskimi.