Okazji do spotkań w damskim gronie potrzebuje każda przedstawicielka płci pięknej. Idealną sytuacją jest zebranie się raz na jakiś czas z przyjaciółkami z pracy lub towarzyszkami szkolnych lat i nadrobienie zaległości przy rozluźniającej dawce alkoholu z wyższej półki. Świetnym wyborem na taki, wyjątkowy wieczór jest oczywiście pochodząca ze Szkocji popularna whisky. Chociaż uchodzi ona za trunek, którym należy się delektować, zaś jej koloryt, smak i woń powinny być doceniane przez podniebienie prawdziwego konesera w naturalnej postaci, w rzeczywistości sposobów na picie ciemnozłotego napitku jest nieskończenie wiele.

 

Wszyscy wiemy, że w odróżnieniu od staroświeckich gentlemanów i osób kojarzonych z wyrafinowaniem i męską surowością, kobiety wolą nieco delikatniejsze kompozycje smaków oraz mniejszy udział procentów w spożywanych napojach. Dlatego elitarny trunek, jakim jest whisky, rzadko kiedy serwowany jest na babskich wieczorach w czystej formie. Tym bardziej jeśli spotykające się panie są dopiero na początku swojej przygody ze światem alkoholi. Znajomość z nowym smakiem należałoby zacząć nie inaczej, jak właśnie poprzez wkomponowanie go w inne, dużo bardziej rozpoznawalne substancje.

 

Najsłynniejsze drinki z whisky

 

Najsłynniejszym połączeniem wśród amatorów drinków od lat pozostaje sprawdzone whisky z colą. Wszystko co musisz zrobić to zmieszać w szerokiej szklance dwa płyny w równej proporcji, dodać kilka kostek lodu i już możesz cieszyć się charakterystycznym smakiem tej klasycznej mikstury.

 

Podobną prostotą odznacza się wariacja pt. „whisky z lemoniadą”. Do skomponowania smakowitego roztworu potrzebować będziemy 40 ml whisky oraz 100 ml Sprite'a, dodatkowo do całości dorzucimy 3-4 kostki lodu, po czym delikatnie zmieszamy.

 

Inną historią dla naszych kubków smakowych będzie z pewnością whisky cobbler, czyli drink złożony z odpowiednio 50 ml whisky, 15 ml likieru pomarańczowego, 15 ml syropu cukrowego oraz oczywiście kostek lodu.

 

Kolejną propozycją, tym razem o hollywoodzkim rodowodzie, z której charakteru będziemy w pełni zadowoleni, okaże się popularny ojciec chrzestny. W warunkach domowych jego sporządzanie nie przedstawia żadnych trudności. Do whisky w proporcji 1:1 dolewamy amaretto, wszystko okraszamy lodem i mieszamy.

 

Ciekawym wyborem może okazać się również wybór receptury rusty nail. Napitek oparty jest o połączenie whisky z likierem Drambuie. Do szerokiej szklanki o grubym dnie wlewamy identyczne ilości obu alkoholi, zazwyczaj po 30 ml. Tym razem oprócz lodu, do naczynia powędruje jeszcze skórka z cytryny.

 

Ostatni przepis z wykorzystaniem szkockiego złota to manhattan. Jego kobieca odsłona zakłada użycie 4 kostek lodu, 80 ml whisky, 25 ml nadającego słodycz wermutu oraz 5 ml wybranego przez nas bitteru (np. Żołądkowa Gorzka). Całość wymieszać i przez sito przelać do schłodzonego wcześniej kieliszka.