Wyjątkowe okoliczności nie trafiają się często, dlatego warto z takiej okazji wybrać specjalny prezent. Alkohol z wyższej półki to zdecydowanie podarunek, w który warto zainwestować. Jaki jednak trunek wybrać dokładnie, aby nie przepłacić i cieszyć się niesamowitym smakiem alkoholu? Różne rodzaje i ceny często dezorientują nabywców. Mamy dziś dla Was trzy propozycje alkoholi z ponad przeciętnej półki cenowej, w które warto zainwestować, aby doświadczyć niecodziennych doznań smakowych lub sprawić komuś niepowtarzalną niespodziankę. To typy alkoholu, w który możesz zainwestować i przy każdym z nich doradzimy ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Pamiętaj też, że zawsze służymy fachową pomocą i nasi eksperci pomogą Ci wybrać idealny trunek na prezent, jeśli po tej lekturze nadal będziesz miał wątpliwości.

 

Im starsze, tym lepsze, czyli inwestycja w whisky

 

Każdy zna powyższe powiedzenie na temat tego trunku, jednak niewielu miało okazję doświadczyć na swoim podniebieniu doznań, jakie gwarantuje czterdziestoletnia whisky. Jednak to jest bardzo kosztowna inwestycja i niewielu na nią stać. Dla jej miłośników, którzy jednak nigdy nie mieli styczności z whisky inną, niż te sklepowe, które mają zaledwie po kilka lat, dobrym początkiem będzie po prostu wysokiej jakości alkohol ze średniej półki cenowej. Małymi kroczkami do celu, aby zostać smakoszem inwestującym w najdroższe trunki świata. Warto też próbować różnych marek i smaków, dzięki temu wyrobimy sobie własne zdanie na temat tego alkoholu. Dobrym zwyczajem przed zakupem trunku marki, z którą jeszcze nie mieliśmy do czynienia jest poczytanie opinii na jej temat w internecie, dzięki czemu dowiemy się czy warto w ogóle inwestować w nią pieniądze.

 

Rozległy świat wina, z którym warto się zaznajomić

 

Podobnie jak przy powyższym trunku, jego smak i jakość uzależniona jest od wieku. Dobre wino wraz z latami zyskuje na wartości. Jeśli szukamy wina na prezent warto najpierw zapoznać się z preferencjami osoby, którą chcemy obdarować – na myśli mamy tu ulubione regiony i szczepy winorośli, a także rodzaje. Świat tego alkoholu jest rozległy i warto się z nim zapoznać, poczynając od próbowania rożnych marek i coraz to starszych i lepszych roczników. Naszą propozycją idealną na prezent będzie najsłynniejsze słodkie wino świata Château d'Yquem – jest delikatne z wyczuwalnym aromatem moreli, ananasa i wanilii, nadzwyczajnie bogate w smaku.

 

Owiany wielką sławą, czyli szlachetny koniak

 

Koniak, czyli wysokoprocentowe, destylowane wino. To wyjątkowy alkohol, który jest uwielbiany prze smakoszy na całym świecie. Jego cena jest uzależniona od renomy producenta, jego historii i tradycji. Receptura jest niezmienna od trzech stuleci. Jest owiany wielką sławą i uznany na całym globie za najbardziej szlachetny spośród trunków. Często jest wybierany jako wyjątkowy prezent. W zależności od wieku koniaki oznaczane są kodami, dzięki którym dowiadujemy się jaki jest jego czas leżakowania – czy jest to co najmniej dwa, cztery, sześć czy nawet dziewięć lat. Czym starszy – tym pełniejszy w smaku i lepiej smakuje pijany solo, bez zbędnych dodatków. Dobrej jakości koniaki wywierają mocne wrażenie nawet na niedoświadczonych w degustacji alkoholi, a niesamowitym uczuciem jest to, że nawet po upływie kilkudziesięciu minut nadal wyczuwa się na podniebieniu jego smak. Naszą propozycją prezentową będzie wyjątkowy koniak, najrzadsza mieszanka aromatów, czyli Hennessy Richard. Głęboki i wyrazisty smak z nutami wanilii i przypraw, zapakowany w piękną, ręcznie zdobioną karafkę. Taki prezent można podarować komuś wyjątkowemu, a my Ci w tym pomożemy – w naszym sklepie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz!