O ile mężczyźni w świecie alkoholi zdecydowanie preferują napitki wysokoprocentowe, o tyle problem pojawia się, gdy z określonym trunkiem musimy sparować gust przedstawicielki płci pięknej. Jakiego rodzaju napoje preferują kobiety oraz jaką butelkę powinniśmy podarować w prezencie naszej mamie, dziewczynie lub koleżance? Tych problemów postaramy się dotknąć w poniższym, krótkim poradniku.

 

Nie ulega wątpliwości, że upodobania kobiet na polu napojów alkoholowych różnią się znacznie od potrzeb przeciętnego faceta. Podczas gdy nasz kumpel uśmiechem i radością zareaguje na podarunek w postaci sześciopaku, wybranka serca nie zawsze doceni głębię smaku i wciągającą moc piwnej goryczki. Z goła podobnie sprawa ma się z trunkami o większej zawartości alkoholu – większość niewiast najzwyczajniej w świecie nie przepada za smakiem silnie przepełnionym procentami. Kompromisem w takiej sytuacji wydają się napitki o delikatniejszym i bogatszym smaku, które uwiodą zmysły każdej kobiety jednocześnie jednak nie pozostawią jej z mocnym posmakiem wódki czy whisky.

 

Postaw na unikalny smak i tradycyjną, regionalną recepturę

 

Pierwszym i oczywistym wyborem, który nasuwa się przy wertowaniu asortymentów sklepów monopolowych, pozostaje bez wątpienia wino. To idealny trunek dla osób, które lubują się w owocowych nutach smakowych i bogatych aromatach – każda solenizantka i jubilatka będzie zadowolona z możliwości upajania się walorami dobrego, markowego napitku z winogron. Ważne jest jednak, abyśmy wybrali odpowiedni gatunek napoju, zgodnie z upodobaniami obdarowywanej. W tym celu najlepiej odpowiednio wcześniej wypytać samą zainteresowaną o to czy preferuje smaki wytrawne lub słodkie a także czy wyczuwa różnice pomiędzy winem czerwonym, różowym i białym. Nie bez znaczenia pozostaje też region pochodzenia danego wina. Im więcej szczegółów poznamy, tym lepiej uda się dopasować nasz prezent.

 

Oprócz wina zdecydowanie powinniśmy się rozejrzeć za markowymi, sprawdzonymi likierami, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z amatorką słodyczy. Likier daje pijącemu niepowtarzalną szansę na skosztowanie gęstej, wyraźnie słodkiej mieszanki, której smak dodatkowo podkreślą wybrane składniki od ziaren świeżo palonej kawy, przez zioła aż po miód czy pomarańcz. Tak jak w wypadku win, także i tutaj najlepiej odpowiednio wcześnie rozeznać się w upodobaniach i gustach naszej wybranki, dopiero znając jej preferencje możemy z całą pewnością zdecydować się na butelkę alkoholu uznanego producenta.