J. A. Baczewski - alkohol z tradycją

J. A. Baczewski - alkohol z tradycją

Alkohol zakorzeniony jest w polskiej tradycji od bardzo dawna. Towarzyszy nam przy każdej ważniejszej okazji, jak urodziny, imieniny, ślub czy rocznica. Często ma znaczenie dość symboliczne - wznosimy nim toast, pozwala nam uczcić ważną datę czy okoliczność. Równie często kojarzy się po prostu z dobrą zabawą.

Wiele osób nie wyobraża sobie dobrej zabawy bez dodatku piwa, wódki czy innego alkoholu. W końcu procenty działają rozluźniająco i wprawiają w dobry nastrój - czemu więc nie skorzystać z takiej okazji? Warto pamiętać, że wiele z dzisiejszych alkoholi ma swoją wieloletnią historię. Jednym z nich jest marka J. A. Baczewski.

A. Baczewski - odrobina historii

Historia marki J. A. Baczewski sięga roku 1782. Wtedy to powstała pierwsza wytwórnia alkoholu Baczewskich we wsi Zniesienie na przedmieściach Lwowa. Pięćdziesiąt lat później, dokładnie w 1834 roku firma dostała tytuł Galicyjskiej Krajowej Wytwórni Rosoliów i Likierów. Wytwórnia alkoholu przeszła wtedy modernizację. Pojawiła się nowoczesna podwójna kolumna rektyfikacyjna, która pozwoliła na uzyskanie niezwykłej gładkości i subtelności produkowanego alkoholu. Baczewscy stale rozwijali swoją markę, zyskując nagrody i wyróżnienia.

W 1876 roku uzyskali tytuł Cesarsko-Królewskiego Dostawcy Dworu. Pojawiali się na różnorodnych targach i wystawach ze swoimi trunkami i likierami, zdobywając pochwały od klienteli z wyższych sfer. 1885 rok był dosyć przełomowy, ponieważ na czele firmy stanął prawnuk założyciela - Józef Adam Baczewski, od którego inicjałów wzięła się współczesna nazwa. Młody mężczyzna, uczestnik powstania styczniowego, z ogromną ilością energii zaangażował się w rozwój firmy. Był jedną z pierwszych osób, która sprzedawała alkohol w szklanych karafkach ozdobionych elegancką etykietą. W ten sposób stale rosła pozycja trunku - nie tylko dzięki smakowi i aromatowi, ale również dzięki oryginalnemu designowi. 1918 to rok, który wypełniony był działaniami modernizacyjnymi.

Kolejni spadkobiercy firmy rozbudowali fabrykę, w której przeszło 350 specjalistów dbało o wyjątkową jakość alkoholu. Moc przerobowa firmy stała się niezwykle ogromna jak na tamte czasy - w ciągu dnia zapełniano siedem standardowych wagonów normalnotorowych po sam brzeg. Alkohole Baczewskich stale zyskiwały uznanie na arenie międzynarodowej, ale także w kraju. Wszystko to dzięki wyjątkowym walorom smakowym i zapachowym, ale również wspaniałej, barwnej kampanii reklamowej.

1925 rok był kolejnym przełomem, ponieważ na Londyńskiej Wystawie Spirytusowej alkohole Baczewskich zgarnęły wszystkie możliwe nagrody. Z czasem pojawiły się filie firmy w Paryżu, Pradze i w Wiedniu. Trunki marki Baczewski gościły na stołach polskich elit, pozwalając wznosić toasty i cieszyć sie z różnych ważnych okazji.

1939 był rokiem, który zakończył w tragiczny sposób działanie firmy na wiele lat - zakłady produkcyjne zostały zniszczone w bombardowaniu, a ostatni przedwojenni właściciele zginęli. W 1956 roku ponownie ruszyła produkcja, tym razem w wiedeńskiej filii, która na etykietach uczciła oryginalną fabrykę napisem "Fondee 1782 Lwów".

Dwa lata później alkohole marki Baczewski wyruszyły do Stanów Zjednoczonych i podbiły ten kraj swoimi niezwykłymi walorami. W 2011 roku marka powróciła do Polski i tradycja może być kontynuowana na naszych ziemiach po dziś dzień.

A. Baczewski - wybór wspaniałych produktów

A. Baczewski to gama wspaniałych produktów alkoholowych, do których należą:

J.A. Baczewski Vodka Monopolowa - bardzo łagodna wódka o wysublimowanym smaku, która powstaje z trzykrotnie destylowanego spirytusu ziemniaczanego i krystalicznie czystej wody. Warto dodać, że jest to wódka bezglutenowa.

J.A. Baczewski Whisky - trunek o zawartości alkoholu 43%, który bazuje na destylacie słodu jęczmiennego i innych ziaren. Dojrzewa w dębowych beczkach, dzięki czemu nabiera pięknej, bursztynowej barwy. Lekko słodka, bardzo delikatna.

J.A. Baczewski Dry Gin - bazujący na ziemniaczanym spirytusie, krystalicznie czystej wodzie i aromatycznych ziołach oraz przyprawach gin, który będzie idealnie łączył się z lodem, tonikiem oraz odrobiną cytryny.

W asortymencie marki J. A. Baczewski znajdują się również Morelówka, Piołunówka, Wiśniówka, Jeżynówka i Pomarańczówka, a także jajeczny likier Ovovit. Alkohole J. A. Baczewski to klasa, jakość i niezwykły smak, którego po prostu trzeba spróbować. Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie internetowym i dzielenia się wrażeniami ze spożywania tych trunków! Zapraszamy!

Sprawdź produkty: J.A. Baczewski



Treść jest chroniona prawami autorskimi.