Glenfiddich Whisky- droga do innowacji

Glenfiddich Whisky- droga do innowacji

Od wielu lat Glenfiddich poszerza granice swoich single maltów, aby nadać wyraz temu co do tej pory wydawało się niemożliwe. Dwa pierwsze sukcesy eksperymentalnych serii to IPA Eksperyment, w którym to popularne single malty zostały wykończone rzemieślniczym piwem IPA, oraz XX Projekt gdzie dwadzieścia najlepszych światowych umysłów w dziedzinie whisky, połączyło swoje siły by stworzyć innowacyjny trunek.

IPA Eksperyment

Sytuacje takie jak drink po niedzielnym obiedzie lub czwartkowy aperitif po pracy przeważnie nie są kojarzone z single maltem, to dlatego właśnie powstał Glenfiddich IPA. Gorzelnicy dołożyli wszelkich starań by stworzyć recepturę, która połączy w sobie doznania z picia zimnego orzeźwiającego piwa ze światowej sławy, wysoko nagradzanym single maltem.

XX Projekt

Projekt ten był wynikiem nadzwyczajnego procesu, w którym to 20 ekspertów z dziedziny whisky, otrzymało wolną rękę w wyborze single casków pochodzących od Glenfiddich. Następnie inny zespół połączył wybrane wcześniej whisky by stworzyć nieziemsko złożony single malt. Każdy z ekspertów wybrał najbardziej intrygujący destylat, od beczkowanych po porto aż do beczkowanych po bourbonie.

Wszystkie single malty zostały połączone w taki sposób, by uzyskać niesamowity balans smaków oraz harmonię aromatów, bez utracenia oryginalnej struktury Glenfiddicha. Projekt XX zawdzięcza swoje fascynujące nuty użyciu rozmaitości beczek w jakich zostały leżakowane destylaty. Posiada ogromną głębię i złożoność, dodatkowo odnajdziemy w nim mineralność. Ma to związek z wodą, która została pozyskana z The Robbie Dhu Spring, oraz długim procesem fermentacji.

Dzięki temu powstaje bardzo czysty i unikalny destylat, który sam w sobie zawiera mineralne noty. Co ciekawe, została także dodana sól. Tradycyjnie jest ona używana w kulinarnym świecie by wzmocnić smak, jednak w Projekcie XX została użyta jako stymulator, by nadać niewiarygodnej dychotomii pomiędzy słodkim zakończeniem, złożonością a mineralnością.



Treść jest chroniona prawami autorskimi.