Blue curacao - pomysły na drinki - banner

 

Blue Curacao - popularny dodatek do drinków

 

Kolorowe drinki cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Odpowiednie proporcje alkoholu, soku i różnych dodatków sprawiają, że całość smakuje o wiele lepiej, niż jakby spożywać alkohol w pojedynkę. Zawartość procentów jest też o wiele mniejsza przy dużej objętości całego napoju, przez co taki trunek można popijać dłużej, dłużej cieszyć się smakiem i dobrą zabawą. Częstym dodatkiem do drinków jest słynne i wyjątkowe Blue Curacao, czyli likier o pięknej, niebieskiej barwie i słodkim, pomarańczowym smaku. W zależności od producenta, ma różną zawartość alkoholu. Swoją nazwę zawdzięcza niesamowitej odmianie gorzkich pomarańczy, które z kolei przejęły nazwę od miejsca pierwotnej uprawy, wyspy Curacao. Niebieski kolor osiąga się poprzez dodanie niebieskiego, bezzapachowego i bezsmakowego barwnika. Produkowane są również bezalkoholowe syropy Blue Curacao, które są równie dobrym dodatkiem do drinków, co ich procentowe odpowiedniki.

 

Przeczytaj także: 10 Ciekawostek na temat Wódki!

 

Blue Curacao - pomysły na drinki

 

Blue Curacao jest wyjątkowo popularnym składnikiem drinków. Chcielibyśmy przybliżyć Wam kilka z nich, by móc zrobić je samemu w domu.

  • Blue Tequila to bardziej shot, niż drink ze względu na swoją niewielką objętość. Jest bardzo prosty w przygotowaniu, ponieważ zawiera w sobie jedynie tequilę i Blue Curacao. Wyróżnia się pięknym wyglądem: dwie warstwy alkoholu rozdzielają się równo. Na dole znajduje się likier, u góry zaś tequila w proporcji 1:1. Składniki schładzamy, do połowy kieliszka wlewamy Blue Curacao i uzupełniamy kieliszek alkoholem z Meksyku. Robimy to bardzo powoli, po łyżeczce, po ściance, by nie zmieszać ze sobą składników.
  • Blue Lagoon to drink idealny na lato. Świeży, orzeźwiający o pięknej, lazurowej barwie kojarzy się z wakacjami i żarem lejącym się z nieba. Składniki, jakie są potrzebne do przygotowania, to wódka w ilości 50ml, Blue Curacao - 20ml oraz świeża lemoniada lub gazowany napój cytrynowy - 100ml. Wódkę mieszamy z likierem i lodem w barmańskim shakerze, wylewamy na kostki lodu do szklanki typu highball, a następnie uzupełniamy do pełna napojem cytrynowym. Podajemy z plasterkiem cytryny lub limonki. Świetnie sprawdza się jako forma ochłodzenia.
  • Blue Nut to również bardziej shot niż drink. Bardzo lekki, kojarzący się tropikami i wypoczynkiem w ciepłych krajach. Charakteryzuje się niewielką zawartością alkoholu, ale spokojnie można wzmocnić go wódką. Do przygotowania potrzebujemy Malibu, sok ananasowy i Blue Curacao. Każdego składnika potrzebujemy 1/3 wielkości kieliszka. Dodatkowo potrzebny nam będzie jeszcze lód. Wszystkie składniki dodajemy do shakera i mieszamy, by potem przelać je przez sitko, przez co lód zostanie w urządzeniu, a my możemy cieszyć się idealnie gładkim drinkiem.
  • Żar Tropików to kolejny napój alkoholowy, który idealnie sprawdzi się na upalne dni jako forma ochłodzenia. Wielowarstwowy, kojarzący się z plażą i lazurową wodą. Najlepiej podawać go w szkle o nazwie hurrican. Do przygotowania takiego drinka potrzebujemy 35-45ml rumu, taką samą ilość Blue Curacao, 150-200ml soku pomarańczowego oraz 20ml Grenadiny i lód. Na kostki lodu wylewamy grenadinę. Delikatnie, po ściance dodajemy sok pomarańczowy. Blue Curacao i rum mieszamy w shakerze, a następnie tak samo jak sok, bardzo powoli, po ściance wlewamy mieszankę. Podajemy w szklance udekorowanej plastrem pomarańczy.

 

Sprawdź: Oferta Blue Curacao

 

Drinki z Blue Curacao pozwolą zabawić towarzystwo podczas imprezy, ochłodzą i przypomną wspaniałe momenty wakacji. Większość składników potrzebnych do wykonania drinków, jak Blue Curacao, rum czy tequila znajdziecie w naszym sklepie. Zapraszamy do zakupów!