banan

 

DE KUYPER CREME DE BANANAS to oryginalny likier bananowy stworzony z najwyższej jakości naturalnych składników. Oryginalny smak i zapach spowodują, że każdy drink z udziałem De Kuyper Creme Bananas będzie niepowtarzalny i wyjątkowy.

 

Kilka słów o bananach

 

Charakterystyczny, zakrzywiony owoc w żółtej skórce jest chętnie kupowany przez większość Polaków niezależnie od pory roku. Smaczny, łatwy do obrania często jest spożywany na surowo, jako dodatek do sałatek, jogurtów czy też jako składnik pysznych koktajli. Niezależnie od tego w jaki sposób je spożywamy, banany niosą w sobie oprócz radości z jedzenia, również cenne wartości odżywcze. O nich właśnie trochę szerzej w dalszej części artykułu.

 

Właściwości odżywcze bananów:

 

Poważną zaletą bananów jest to, że są one stosunkowo tanie i dostępne w niemal każdym sklepie przez cały rok. Dostarczają one organizmowi nie tylko błonnika ale również magnez oraz potas, który jest przydatny dla zdrowia układu kostnego, przeciwdziała utracie wapnia z organizmu. Banany stanowią źródło karotenoidów, będących antyoksydantami. Zawierają cenną witaminę B6 oraz witaminę C. Co charakterystyczne – banany są kalorycznym owocem (około 100 kalorii na jeden owoc) i stanowią znakomite źródło energii, łatwo przyswajalne. To znakomite źródło kalorii przed, w trakcie czy po treningu – dodatkowo nie sprawiające problemu w jedzeniu.

 

Źródło: https://dietetycy.org.pl/banany-wlasciwosci/