Alkohol na dzień taty banner

 

Dzień Taty - trochę historii

 

Dzień Taty to święto, które towarzyszy nam rok w rok od wielu lat. Ma dla nas ogromną wartość sentymentalną, ponieważ poświęcone jest naszemu najdroższemu tacie. Warto więc pomyśleć o jakimś konkretnym upominku, który pomoże nam uhonorować ten dzień. Z pewnością świetnie spisze się w tym przypadku alkohol. Ale jaki alkohol na Dzień Taty wybrać? Z chęcią pomożemy, ale zanim do tego dotrzemy, chcielibyśmy przybliżyć Wam historię Dnia Ojca.

 

Początek tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Po ogromnym sukcesie Dnia Matki postanowiono uczcić również drugiego z rodziców, który również odgrywa ważną rolę w domu. Po raz pierwszy Dzień Ojca obchodzono 19 czerwca 1910 roku w mieście Spokane. Pomysłodawczynią była Sonory Smart Dodd, której ojciec po śmierci swojej żony samotnie wychowywał sześcioro dzieci. Sonory pragnęła uczcić wszystkich ojców i ich rolę w życiu dziecka, ale w głowie miała szczególnie swojego wspaniałego tatę. Przez wiele lat święto miało charakter jedynie lokalny. Długo nie mogło przedrzeć się na arenę całych Stanów Zjednoczonych. Dopiero 1972 rok okazał się przełomowy, gdy prezydent Nixon ustanowił Dzień Ojca świętem państwowym.

 

Na całym świecie Dzień Taty obchodzi się w różnych terminach. W Polsce jest to 23 czerwca, we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii oraz Francji - 19 marca. W Danii Dzień Ojca przypada na 5 czerwca, a w krajach skandynawskich obchodzi się go w drugą niedzielę listopada. W Turcji, Wielkiej Brytanii oraz na Ukrainie Dzień Taty przypada na trzecią niedzielę czerwca.

Po tym krótkim wprowadzeniu przejdźmy do konkretów.

 

Alkohol na Dzień Taty - jaki wybrać?

 

Alkohol na Dzień Taty - jaki wybrać? Pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi! Powód jest jasny - każdy tata ma inny gust alkoholowy. My zaś stajemy na wysokości zadania i zaproponujemy różne typy alkoholu na Dzień Ojca, które z pewnością sprawdzą się w tym wyjątkowym dniu.

 

Na pierwszy rzut stawiamy wódkę. Wódka jest bardzo uniwersalnym alkoholem. Zazwyczaj większość naszych ojców lubi ten alkohol czy to solo, czy to w formie drinka. Świetnie nadaje się na rodzinne spotkania lub też posiadówki ze znajomymi. Okazja jest dość konkretna, więc warto również pomyśleć o jakimś konkretnym alkoholu na Dzień Taty. My polecamy:

 

  • Beluga Transatlantic - wspaniała i majestatyczna wódka rosyjska, która słynie z niezwykłej czystości i składników najwyższej jakości. Bazą jest krystalicznie czysta syberyjska woda. Dodatkowym atutem jest niezwykła, elegancka butelka, która z pewnością pięknie będzie prezentować się zarówno na stole, jak i na kolekcjonerskiej półce.

 

  • Belvedere Lake Bartężek - limitowana wersja wódki Belvedere powstała pod koniec 2017 roku. Polska, czysta wódka, której bazą jest żyto rosnące nad jeziorem Bartężek. Wspaniała i gładka w smaku, a dodatkowo pięknie prezentująca się w eleganckiej butelce. Kto nie cieszyłby się z takiego prezentu?

 

  • Chopin Potato - kolejny polski klejnot, z którego powinniśmy być dumni. Tym razem mamy dla was wyjątkową, przyjemną w smaku wódkę ziemniaczaną. Produkowana jest ze specjalnej odmiany ziemniaków o nazwie Stobrava. Wódkę można u nas kupić zarówno w kartonie, jak i w tubie, więc idealnie dopasuje się do Waszego budżetu, a nadal będzie prezentować się zjawiskowo.

 

Kolejnym świetnym alkoholem na Dzień Taty może być Whisky. Whisky jest bardzo uniwersalnym, ale jednocześnie bardzo eleganckim prezentem. Z pewnością każdy tata z chęcią wstawi do barku elegancką butelkę, którą będzie mógł wyciągnąć na wyjątkową okazję i skosztować odrobinę trunku. My z przyjemnością możemy polecić:

 

  • 12-letni Auchentoshan - bardzo łagodna w smaku whisky, która wprost wybucha złożonością aromatów. Atuty te zyskuje dzięki mieszaniu destylatów z beczek po Bourbonie z odrobiną destylatów z beczek po Sherry. Cudowny trunek dla osób uwielbiających aromaty waniliowe i migdałowe.

 

  • 12-letni Glenfiddich - to alkohol, którego na naszej liście nie mogło zabraknąć. Ogłoszona jednym z najlepszych single maltów w historii. Tym razem jest to coś dla fanów akcentów owocowych, które dominują zarówno w smaku jak i w zapachu.

 

  • 15-letni Bowmore - idealny trunek dla osób z troszkę większym budżetem. Idealnie zbilansowana, dzięki wykończeniu w beczkach po Sherry. Lekko słodka z nutami torfowymi - z pewnością sprawdzi się jako świetny prezent.

 

Kolejnym oczywistym wyborem jako alkohol na Dzień Taty jest piwo rzemieślnicze, którego u nas pod dostatkiem. Wspaniałe IPY, APY i wiele innych aromatycznych gatunków czeka na Was. Warto przemyśleć zestaw dobrego, kraftowego piwa - nie od dziś wiadomo, że nasi ojcowie dość często gustują w dobrym trunku tego typu.

 

Oczywiście każdy nasz tata ma inny gust, więc pytanie "Jaki alkohol wybrać na Dzień Taty?" jest pytaniem, na które często odpowiada cisza. Należy pamiętać o gustach naszego ojca - może zamiast piwa czy whisky będzie wolał tequilę albo koniak? A może gustuje w słodkich likierach, które będzie łączył, tworząc wspaniałe drinki? To Wy sami najlepiej znacie swoich rodziców i znajdziecie kategorię optymalną do ich gustów.

 

Tymczasem my życzymy wszystkim Tatom wszystkiego dobrego z okazji ich nadchodzącego święta, a naszym klientom odpowiedniego wyboru z naszej bogatej oferty! Zapraszamy do zakupów!