Destylarnia Aberfeldy - długa tradycja

 

Aberfeldy - wyjątkowa whisky z niezwykłej destylarni

 

Aberfeldy to destylarnia, która produkuje wspaniałą whisky. Trunek osiągnął status najlepiej sprzedającej się whisky w Ameryce. Niezwykle aromatyczne trunki, które zachwycają koneserów na całym świecie i stale przyciągają nowych fanów. Klasykiem wśród tej rodziny jest oczywiście Aberfeldy 12 YO, która hipnotyzuje niezwykłym, złotym kolorem. Leżakuje minimum dwanaście lat w beczkach po bourbonie, dzięki czemu nabiera niezwykłych aromatów. W zapachu wyczuwalna pomarańcza i sherry z delikatnym dymnym przełamaniem. Bardzo oleista w ustach. W smaku silnie wyczuwalny aromat mandarynki i soczystych owoców, dzięki czemu ma bardzo orzeźwiający charakter. Intensywna, a jednocześnie bardzo gładka whisky typu single malt, która powinna się znaleźć w kolekcji każdego fana tych trunków. Destylarnia szczyci sie oczywiście innymi trunkami, które również są warte grzechu.

 

Aberfeldy - destylarnia z tradycją

 

Szkocka destylarnia Aberfeldy została założona przez rodzinę Dewarów. To oni wyprodukowali znanego na całym świecie blenda, nazywając go od swojego nazwiska. Potrzebowali jednak większej ilości whisky typu single malt, by móc produkować Dewara. Z tego powodu powstała destylarnia Aberfeldy, która została założona przez synów Johna Dewara. Miejsce miało ogromne znaczenie, dlatego było wybrane w bardzo staranny sposób. Destylarnię wybudowano w samym sercu Highland Perthshire na obrzeżach miejscowości Aberfeldy. Ogromną zaletą tego miejsca było bliskie położenie naturalnego, krystalicznie czystego źródła wody w Pitilie Burn. Ta niezwykła woda jest wykorzystywana do produkcji whisky po dziś dzień. Kolejnym atutem tego miejsca było jego świetnie połączenie transportowe z pobliskim Perth. Pociąg dostarczał do gorzelni paliwo i jęczmień oraz wywoził gotowy produkt. Ostatnim powodem, dla którego otworzono destylarnię właśnie w tym miejscu, był po prostu sentyment. John Dewar urodził się w wiosce Dull, która znajduje się jedynie 3 mile od Aberfeldy. Był to po prostu powrót do korzeni.

Budynek gorzelni powstał w 1898 roku i został zaprojektowany przez architekta Charlersa Doiga.

 

Przeczytaj także: Finlandia Vodka - skarb Skandynawii

 

Aberfeldy - cechy charakterystyczne wyjątkowej destylarni

 

Whisky Aberfeldy znana jest na całym świecie. Już po pierwszym zapoznaniu się z jej smakiem i aromatem wiadomym jest, że to ta konkretna destylarnia zadbała o niezwykłe walory trunku. Obecnie Aberfeldy destyluje swoją whisky w różnych częściach Szkocji ze względu na duży popyt, a pierwotna destylarnia to klimatyczne miejsce, które można zwiedzić, kosztując wspaniałego trunku. Można tam również odwiedzić wyjątkowe muzeum, które będzie mekką dla fanów tego alkoholu. Wiele trunków poddawane jest procesowi podwójnego starzenia. Drugi etap następuje w dębowych beczkach, gdzie nabierają elegancji i gładkości. To Whisky klasy premium, która robi wrażenie na nawet najbardziej wymagających koneserach. Jej miodowe akcenty i dojrzewanie w modrzewiowych beczkach to szczegóły, na które warto zwrócić uwagę.

 

W naszym sklepie również znajdziecie Państwo whisky Aberfeldy. Dwunastoletnia i szesnastoletnia wersja to wszystko co najlepsze, jeśli chodzi o tę destylarnię. Tych bardziej wymagających klientów zapraszamy do Szkocji, do odwiedzenia wspaniałego muzeum Aberfeldy. Można skosztować oryginalnych trunków powstających na miejscu, a także niezwykłych blendów stworzonych przez samych siebie. Wycieczka marzeń każdego fana whisky. A tymczasem my zapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego, gdzie możecie Państwo nabyć przedsmak tej wycieczki.