BENRIACH 21YO THE TWENTY ONE WHISKY 0,7L 46%

1 150,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny
SKU
BEN011
Opis

BENRIACH 21YO THE TWENTY ONE WHISKY jest propozycją dla smakoszy i poszukiwaczy nowych, wyjątkowych smaków. Szkocka whisky słynie na całym świecie – Szkoci to najwięksi i najbardziej uznani wytwórcy whisky.

Szkocka tradycja

Nic dziwnego, od stuleci wytwarzają whisky i dostarczają znakomite alkohole miłośnikom mocniejszych trunków.

BenRiach to destylarnia położona w sercu regionu Speyside. Zapoczątkowała swoją produkcję whisky słodowej pod koniec XIX wieku, jednak po dwóch latach została zamknięta. Wszystko przez kryzys gospodarczy.

W tym trudnym czasie, z istniejących zapasów Benriacha korzystała sporadycznie wznawiająca produkcję firma działająca w pobliżu, dzięki czemu budynki i cały teren pozostawały nienaruszone. Choć gdyby nie to bliskie sąsiedztwo, mogłoby to oznaczać definitywny koniec destylarni.

Podczas długiej przerwy BenRiacha nie zapomniano o dopracowanym procesie produkcji i wspaniałych możliwościach zakładu wynikających między innymi z jego położenia.

Ale musiało upłynąć kilka dziesięcioleci, aby marka odrodziła się w pełnej krasie, podobnie zresztą jak cała szkocka branża whisky, wkroczyła w erę prosperity i zaczęła odnosić sukcesy krajowe i międzynarodowe.

Uruchomiono nowe destylarnie i ponownie otworzono te, które działały już wcześniej, między innymi BenRiach.

Nowe możliwości

Od początku XXI wieku trwały próby z kilkoma ciekawymi rodzajami beczek.

Destylarnia BenRiach jest kierowana i zarządzana przez ludzi, którzy wytwarzają whisky z ogromnym szacunkiem dla tradycji, ale również z myślą o tym, czego potrzebują współcześni konsumenci.

Między innymi dlatego nadal produkuje whisky zarówno z torfowanego, jak i nietorfowanego jęczmienia słodowego.

Dzięki stosowaniu najwyższej jakości składników, wysokiej jakości beczek oraz dzięki temu, że BenRiach czerpie wodę ze znakomitych źródeł położonych pod ziemią, otrzymujemy produkt wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Specjalnie dobrane beczki

21-letnia whisky BenRiach pojawiła się na rynku w 2017 roku, skomponowana jest z destylatów dojrzewających w czterech rodzajach beczek (four cask matured): po bourbonie, po czerwonym winie, słodkim sherry i tzw. virgin oak, czyli dębowej beczce przygotowanej specjalnie do tego procesu.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Wiek 21
Zawartość alkoholu 46%
Pojemność 0,7L
Producent BENRIACH
Kraj Szkocja
Identyfikator 5060399685405
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BENRIACH 21YO THE TWENTY ONE WHISKY 0,7L 46%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.