AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY 1L 40%

240,00 zł
SKU
AUCHEN003
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY - Potrójna destylacja whisky

AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY. Jest to delikatna whisky Single Malt o aromacie wanilii i kokosa. Produkuje się ją w regionie Lowlands, na północ od Glasgow. Charakterystyczna, spłaszczona butelka tego alkoholu, oprócz litery „A" zdobi również wizerunek trzech alembików, czyli symbol potrójnej destylacji, która to wyróżnia te whisky na tle innych, destylowanych dwukrotnie, innych szkockich Single Maltów. AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY dojrzewa tylko i wyłącznie w beczkach po szkockim bourbonie.

AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY - Beczki po bourbonie kwintesencją sukcesu smaku

Gotowy destylat leżakuje spokojnie w beczkach pierwszego napełnienia. AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY to doskonały przykład na to, jak wielki wpływ na walory smakowe i zapachowe odgrywa bourbon. Dodaje on delikatności, ale również dużej specyfiki smakowo - zapachowej, czego nie osiągnęłoby się, gdyby nie beczki wcześniej nim wypełnione, w których to leżakuje AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY. Sama butelka tejże whisky zapakowana jest w estetyczny, klasyczny kartonik. A jaka jest w smaku AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY? To zestaw pełen aromatycznych rodzynek, wanilii oraz białej brzoskwini. W ustach rozlewa się ona gładko i kremowo, a pachnie wanilią, kokosem, rodzynkami i skórkami cytrusowymi. AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY finiszuje świeżo dzięki posmakowi kandyzowanego grejpfruta i słodkich przypraw.

AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY - Destylarnia z własną historią

Destylarnia Auchentoshan założona została przez Johna Bullocha, a powstała ona nad rzeką Clyde w 1817 roku. Otrzymała licencję w 1823 roku. Destylarnia ta pierwotnie nazywała się Duntocher Distillery, choć z biegiem czasu kilkukrotnie zmieniała swoją nazwę, a w czasie II wojny światowej została ona niemal całkowicie zniszczona podczas niemieckiego bombardowania. Destylarnia musiała poczekać na swoje sukcesy, ponieważ zaczęła je odnosić dopiero w latach 70-siątych zeszłego stulecia, kiedy to firmę przejął Eddie Auchenshan. To właśnie on stał się pierwszym Single Maltem butelkowanym w regionie Lowlands. Aktualna produkcja whisky to bagatela - 1,75 miliona litrów alkoholu rocznie!

A może interesuje Cię najtańsza whisky? Mamy świetne produkty w naszej ofercie. Przeczytaj wpis na naszym blogu i dowiedz się więcej.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Single Malt Whisky
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 1L
Producent AUCHENTOSHAN
Kraj Szkocja
Identyfikator 5010496003565
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:AUCHENTOSHAN AMERICAN OAK RESERVE WHISKY 1L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.