AMPELOMYTHOS WHITE DRY 0,75L

44,99 zł
SKU
GNE18
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Dwa szczepy winogron tworzące wino doskonałe

AMPELOMYTHOS WHITE DRY. Greckie, wytrawne i białe wino o jasnozłotym kolorze, które posiada w sobie wesołe aromaty cytrusów, koniczyny i owoców egzotycznych. Kosztując AMPELOMYTHOS WHITE DRY rozpłynie się ono lekko na podniebieniu, a jego orzeźwiający i pełen wigoru posmak sprawi, że umili ono każdy wieczór w gronie przyjaciół czy też rodziny. Wino to najlepiej podawać do lekkich dan warzywnych, jak i tych z ryb czy drobiu. Ampelomythos powstaje z białych szczepów winogron Savvatiano i Roditis.

AMPELOMYTHOS WHITE DRY - Moc przeciwutleniaczy

Istnieje przekonanie, że to wino czerwone niesie ze sobą wiele dobroczynnych korzyści dla organizmu, o wiele więcej, niż białe. Nic bardziej mylnego. To właśnie wytrawne wino białe posiada najwięcej przeciwutleniaczy, przez co chroni między innymi od nowotworu piersi. Hamuje bowiem powstawanie komórek rakowych w organizmie. Ponadto przeciwutleniacze zawarte w białym winie pomagają w zwiększeniu wydolności pracy serca i zapobiegają zatorom w tętnicach, tym samym zmniejszając ryzyko chorób serca. Według przeprowadzonych badań białe wino ma podobne właściwości do oliwy z oliwek!

AMPELOMYTHOS WHITE DRY - Pyszne i dobre dla zdrowia

Kolejna, ważna kwestia zdrowotna związana ze spożywaniem białego wina (oczywiście, jeśli jest ono spożywane w umiarkowanych ilościach, co jest czynnikiem kluczowym), to fakt, że wpływa ono na zmniejszenie cholesterolu we krwi. Równie skutecznie zapobiega ono powstawaniu zakrzepów krwi, ponieważ ją lekko rozrzedza. Co więcej, naukowcy sądzą, że umiarkowane spożywanie białego wina może wpłynąć na poprawę wydolności płuc. Jak widać, odpowiednie spożywanie tego smacznego, dobroczynnego alkoholu niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. AMPELOMYTHOS WHITE DRY jako doskonałe wino białe wytrawne sprawdzi się w tej roli, umilając ciepłe, letnie wieczory czy też zimowe, chłodne dni.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Białe Wytrawne
Pojemność 0,75L
Region Peloponez
Producent NEMEA WINERY
Kraj Grecja
Temperatura podawania 8–10°C
Identyfikator 5200344431118
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:AMPELOMYTHOS WHITE DRY 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.