AMPELOMYTHOS RED SEMI SWEET 0,75L

44,99 zł
SKU
GNE23
Produkt dostępny w magazynie
Czas realizacji 24h - 72h
Opis

Grecja jako kolebka rewelacyjnych win

AMPELOMYTHOS RED SEMI SWEET. To greckie, półsłodkie wino pełne świeżych aromatów dojrzałych malin, śliwek i jeżyn. Wino to jest pełne zmysłowej słodyczy, która harmonijnie współgra z jego rześką kwasowością. Doskonały towarzysz do letnich wieczorów, kawałka ciasta i grona znajomych. Grecja to kolebka europejskiego winiarstwa. Tradycyjne uprawy winorośli i wyrobu wina sięgają tam aż 4 tysięcy lat. Starożytni Grecy uważali, że wino to dar od bogów. Ku czci boga wina, którym jest Dionizos, organizowali oni huczne festiwale, które obchodzone były w okresie zimowym. Nawiązując do Grecji, wino było ściśle związane z życiem dawnych Greków. Winnice, winogrona i festyny uwieczniano nawet na artefaktach z gliny, metalu czy marmuru. Dziś, dzięki staraniom utalentowanych winiarzy, greckie wino z rodzimych odmian winogron umacniają pozycje na świecie. Wina greckie powstają we wszystkich możliwych stylach, a zatem każdy znajdzie wśród nich to, które zachwyci smakiem i aromatem.

Doskonale aromatyczne i owocowe

AMPELOMYTHOS RED SEMI SWEET to półsłodkie wino czerwone, które z każdym łykiem niesie ze sobą moc owoców. Urzeka swoim kolorem, zapachem i smakiem, rozlewając się miękko na podniebieniu degustującego. Każdy łyk wina AMPELOMYTHOS RED SEMI SWEET jest aromatyczny, lekko słodki, owocowy i finiszuje dość długo, zachowując swoją rześkość i doskonałe, owocowe połączenie.

AMPELOMYTHOS RED SEMI SWEET - Moc polifenoli

Czerwone wino to prawdziwa bomba zdrowotna na organizmu (oczywiście, kiedy jest spożywane w niewielkich ilościach). To właśnie czerwone wino składa się z ponad 500 związków, ale najważniejszymi składnikami jest woda, alkohol i polifenole. Polifenole stanowią jedynie niewielką część całkowitej zawartości wina, ale są szczególnie ważne ze względu na ich właściwości biologiczne i kardioprotekcyjne. Główne działanie przypisane jest związkom polifenolowym takim jak kwercetyna, katechina, antocyjanina czy resweratrol. AMPELOMYTHOS RED SEMI SWEET to wino nie tylko dla przyjemności danej chwili, ale również doskonałe źródło dobra dla organizmu. Pamiętajmy jednak, że spożywanie go w nadmiernych ilościach (jak i innych alkoholi) nie jest dla zdrowia pomocne, a może mu jedynie zaszkodzić.

Więcej informacji
Więcej informacji
Rodzaj Wino Czerwone Półsłodkie
Szczep agiorgitiko
Pojemność 0,75L
Region Peloponez
Producent NEMEA WINERY
Kraj Grecja
Temperatura podawania 14–15°C
Identyfikator 5200344431149
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:AMPELOMYTHOS RED SEMI SWEET 0,75L
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.