AKORI CHERRY BLOSSOM GIN 0,7L 40%

150,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny
SKU
AKORI001
Opis

Alkohol inspirowany kwiatem japońskiej wiśni

AKORI CHERRY BLOSSOM GIN. Gin Akori Cherry Blossom jest destylowany z alkoholu ryżowego. Produkuje się go w słonecznej Hiszpanii, jednak z bardzo mocno w nim zaznaczoną japońską inspiracją. A wszystko to za sprawą Kwiatu Wiśni, który jest kluczowym składnikiem ginu Akori Cherry Blossom. Jak doskonale wiemy, Kwiat Wiśni to kultowy symbol Japonii. Wiśnia japońska jest tam niczym narodowa bohaterka. Kiedy kwitnie, na jej punkcie szaleje cała Japonia, a to dlatego, że jest niezmiernie piękna. Sakura, bo tak właśnie nazywa się inaczej japońska wiśnia, swoje kwitnienie rozpoczyna już w styczniu (na Okinawie), a kończy w maju (na wysuniętej na północ Hokkaido).Sam zwyczaj kwitnących drzew pochodzi z Chin, gdzie to delektowano się widokiem śliw. Japończykom jednak o wiele bardziej spodobały się wiśnie. Mawiano, że wiśnia jest pośród kwiatów tym, czym samuraj pośród ludzi. W Japonii zaczęto więc tworzyć specjalne szpalery z drzew wiśni, by móc podziwiać ich kwiaty w malowniczych miejscach. Co bardzo ciekawe, sakura, czyli kwiat japońskiej wiśni, zawdzięcza swoją nazwę księżniczce Konohana Sakuya Hime, bogini kwitnących drzew. Sławiony przez Japończyków kwiat jest przez nich uznawany za symbol natury.

Trunek dla estetów

Firma Akori stworzyła gin o delikatnym, różowym kolorze. To alkohol dla estetów, którzy uwielbiają rozkoszować się nie tylko smakiem trunku, ale także jego kolorem i zapachem. Cytrusowe nuty łączą się w nim z imbirowymi, co czyni go wyrazistym, a kwiatowe dodatki japońskich roślin dodają mu lekkości i polotu. Gin Akori to alkohol wysublimowany, doskonały zarówno na lodzie, jak i w połączeniu z sokiem. To, w jaki sposób będziemy się nim delektować, zależy od upodobania konsumującego. Nie mniej jednak nie da się przejść obok tego alkoholu obojętnie.

Piękna oprawa doskonała na prezent i nie tylko

To, co wyróżnia gin Akori Cherry Blossom, to także jego butelka. Jest ona zdobiona motywem japońskiego kwiatu wiśni, przez co czyni go doskonałym atrybutem np. na prezent. Poza tym jego różowy kolor wpływa bardzo na estetykę produktu, dając wrażenie jego delikatności, choć to alkohol wysokoprocentowy, więc nie dajmy się zwieść jego niewinnemu wyglądowi.

Więcej informacji
Więcej informacji
Zawartość alkoholu 40%
Pojemność 0,7L
Producent AKORI
Kraj Hiszpania
Identyfikator 8410837520343
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:AKORI CHERRY BLOSSOM GIN 0,7L 40%
Twoja ocena

Treść jest chroniona prawami autorskimi.